Moduler fuar standları: Modüler standlarda uygulanadığımız malzeme seçeneklerine göre Octanorm(aluset)sistem ve Maxima sistem olarak 2’ye ayırıyoruz. Lego gibi montajı demontajı yapılır.Bu sistem aluminyum profiller ve aralarında suntalam,foreks,cam,akrilik gibi malzemelerle uygulanır. Aşağıda avantaj ve dezavantajlarına göre seçiminizi yapabilirsiniz.

Octanorm(aluset)sistem: Günümüzde en sık kullanılan sistemlerden biridir.Popularitesini yitirmeye başlamış olsa da ekonomik olması tercih sebebidir.

Avantajı: Taşınması,depolanması defalarca kullanılması çok pratiktir.Malzeme hafif olduğundan işçiliği kolaydır.Bükülmüş profillerle yay şeklinde uygulamalar yapılabilir.Ekonomiktir.

Dezavantajı: 3m-4m uzunluktan fazla uzunlukta profil esneme yapar.8 kanallı 4,5cm çapındaki dikmeler ve 5cm yüksekliğindeki yatay profiller görülmek durumundadır.Paket standlarda da aynı malzeme uygulandığından, renkle ve formla farklılık yaratılmaya çalışılır.

Maxima Sistem: Moduler sistemler içinde şıklığıyla en göze çarpanıdır.Aluminyum konnektorleriyle ve boşluklu yapısıyla mobilya tadı verir.Malzemenin et kalınlığı uzun mesafelerde desteksiz kullanılabilmesini sağlar.

Avantajı: Profil et kalınlığı uzun mesafelerde desteksiz kullanılabilmesini sağlar.Aluminyum ve suntalamla birlite cam,tül,vinnel baskı,akrilik gibi malzemelerle de kullanılır.

Dezavantajı: Profiller 8cm-8cm kare şeklindedir.Oldukça ağırdır ve işçiliği fazladır.Düz ve minimal formlar oluşturulabilir. Malzeme maliyeti ve işçiliği açısından diğer moduler sistemlere göre daha pahalıdır.

Maksim Grup Ailesi