Ahşap fuar standları: Ahşap standlar uygulanan malzeme seçeneklerine göre hamsunta boya ve suntalam olarak 2’ye ayrılır. Aşağıda avantaj ve dezavantajlarına göre seçiminizi yapabilirsiniz.

1 : Hamsunta Boya uygulama: Montajdan sonra Hamsunta üzerine alçı sıvanır.zımpara ardından düz yüzey oluşturulur ve boyama işlemine geçilir.

Avantajı: İstenilen ölçülerde ek yerleri belli olmayan yüzeyler oluşturulur.Bombeli yüzeyler rahatlıkla uygulandığından tasarımda çizgiler daha sınırsızdır.

Dez avantajı: Kurulum süresi ve işçilik diğer standlara göre daha fazladır.Görsellerin sağlıklı uygulaması foreks üzerine dijital baskı sıvama olarak uygulanmaktadır.Stand malzemesi tek kurumluktur.

2 : Suntalam Uygulama: Özel kesimlerle belli ölçülerdeki plakalardan yapılır. Bu standlarda ek yerleri derzlerle ya da profillerle gizlenir.

Avantajı: Hızlı uygulanır.İyi depolandığı ve taşındığı takdirde tekrar takrar kullanılması mümkündür.İyi planlandığında en az 2-3 defa daha kullanılma imkanı sunar.Yüzeylerin üzerine direk baskı sıvama uygulanabilir.

Dezavantajı: Malzeme montajından sonra ek yerleri çizgi şeklinde görülür.Bu çizgiler daha sonra kenar bantları,profil, ya da derzlerle gizlenir.45 derece kesimle birlikte yapıştırma uygulamalar ise işçiliği ve üretim süresini arttırmaktadır.

Maksim Grup Ailesi